De grondstoffen komen ons bekend voor in de keuken maar ze worden ook in de parfumindustrie gebruikt.
 
Kardemon zaad (Elettaria cardamomum):
Kardemon wordt verbouwd in Zuid India, China en Sri Lanka het zijn struiken die een hoogte van 2,5 meter bereiken. De etherische kardemonolie die ze gebruiken in de parfumindustrie wordt uit de zaden van de plant gewonnen, dit met behulp van waterdampdistillatie. Kardemonpeulen die worden geoogst voordat de zaden rijp zijn, leveren olie op van hoogwaardige kwaliteit.
 
Peper (Piper nigrum):
Deze plant is afkomstig uit India, Maleisië en Sri Lanka. De  bessen van de klimplant worden in verschillende groeifases geplukt vervolgens worden ze gedroogd en word er olie van gewonnen.
 
Koriander (Coriandrum sativum):
Dit kruid is afkomstig uit de Oekraïne, Hongarije en Marokko. De etherische olie wordt gewonnen door middel van distillatie van de zaden en het heeft een kruidige, pikante noot.
 
Komijn (Cuminum cyminum):
Afkomstig uit het middellandse zeegebied en India het gedroogde zaad wordt gedistilleerd zodat een etherische olie ontstaat. De olie heeft een conifeerachtige, houtige aroma en hij word in kleine hoeveelheden toegepast want de geur is erg overheersend.
 
Fenegriek
Afkomstig uit India en klein Azië. Dit kruid speelde een belangrijke rol in de islamitische parfumbereiding in de oudheid. Door extractie van de zaden ontstaat een harsachtige olie. De geur wordt niet zoveel meer gebruikt maar doet denken aan walnoot en selderij.
 
Tonkaboon (Diplerix odorata):
Afkomstig uit Guyana en Brazilië. De pitten van de vrucht van dit kruid wordt door extractie tot etherische olie gemaakt die als basisnoot dient in tabakachtige en oosterse composities.